Leden 2011

Jonas Kaufman aneb další hvězda v Čechách

31. ledna 2011 v 17:26 | Meg

   Dne 10. ledna 2011 vystoupil světoznámý tenorista Jonas Kaufmann ve Smetanově síni pražského Obecního domu.
   My jsme se i přes to, že vstupné bylo od 495 Kč jsme se probojovali na emporu. 

   Koncert začal v 19:30, ovšem ve Smetanově síni panovala nálada plná očekávání již dlouho před tím. Konečně se ozvaly ony tóny z reproduktorů, (nyní osvobozující ale jinak vždy skoro až vražedné)které nám oznamovali, že koncert brzy začne.
   V celém sále se rozlehla bouře potlesku, neboť právě přicházel orchestr a po něm světoznámý německý dirigent Jochen Rieder. A po předehře, kterou výborně zahrál náš orchestr FOK vstoupil mistr. Vlana nadšení ještě stoupla.
   PJochen Riederan Jonas Kaufmann zpíval světoznámé árie, jako jsou např. Recondita armoria z opery Tosca, nebo La fleur que tu m'avais jetée. Zajímavostí je, že až na jednu árii byly všechny pomalé, táhlé a romantické.
   Publikum ani nedýchalo ohromeno s jakou lehkostí a citem zpívá mistr tyto nádherné árie.
   Když dozněla poslední árie, Mamma, quel vino é generoso z Mascagniho opery Cavalleria rusticana, tleskalo publikum tak dlouho, že si vyžádalo další čtyři přídavky. Háček byl ovšem v tom, že jsme seděli na empoře a proto jsme viděli, že potom, co se po čtvrtém přídavku orchestr zvedl a měl se k odchodu, zběsile na ně mával ze zákulisí pořadatel aby zůstali, neboť přídavek měl být ještě jeden.
  

 Po koncertu se spousta stále ještě se vznášejících se lidí v rytmech nádherné hudby rozhodlo, dojít si pro autogram dirigenta a samozřejmě také Jonase Kaufmanna. Dirigent rozdával řadu autogramů a vypadal, že mu to působí značnou radost. Byl velice sympatický. Dále říkal, že pan Jonas Kaufmann přijde hned. Ten ovšem nepřišel, neboť mu to (údajně) nebylo dovoleno vedením. Další věc však je, že Jonas byl stále ještě trochu nemocný. Před Vánoci musel i několik koncertů odřeknout.
   Přes to však byl tento koncert naprosto strhující, nádherný a naprosto nezapomenutelný, neboť výkony dirigenta, orchestru i Jonase Kufmanna byly naprosto úžasné.
Rieder
Jonas
oba
kaufmann