Srpen 2010

Video měsíce

31. srpna 2010 v 18:38


Dmitri Hvorostovsky

29. srpna 2010 v 13:23 Aktuální

Dne 27. 8. 2010 vystoupil světový bariton v Rudolfinu v rámci festivalu Dvořákova Praha. I přsto, že je Dmitri Hvorostovsky známý po celém světě, tak naše média se o něm vždy pouze jen zmínila.
  VStupné bylo poměrně drahé, nás však zachránila možnost studentské slevy. Tato sleva byla dokonce taková, že jsme mohli jít na celou sérii koncertů v rámci Dvořákovy Prahy jen za stovku.   
Dmitri Hvorostovsky byl doprovázen slavným klavíristou Ivarim Iljou.
  Když začal koncert všichni diváci zůstali strnule sedět a naslouchat jako omámení. Není divu. Tak nádherná hudba už se jistě zdmi Rudolfína nerozléhala. Dmitri Hvorostovsky svým sametovým hlasem uchvátil každého v sále i mimo sál. Mistr zpíval písně Petra Illjiče Čajkovského, Nikolaje Karloviče a Sergeje Rachmaninova.
  Po koncertě se několik nadšených fanoušků vydalo pro podpis fotografie. Jenže se k Dmitrimu Hvorostovskému vůbec nedostali, protože na něj doléhali dotěrní novináři, i přesto, že jasně řekl, že nebude dávat žádné rozhovory. Dmitri Hvorostovsky byl unavený, měl rýmu a ještě musel řešit problémy ve své rodině. Novináři Dmitrimu Hvorostovskému nedali pokoj a tak odjel.
  To však nic nemění na tom, jak nádherný byl tento koncert, který si zaslouží tu nejlepší kritiku.